Mutlaka farketmiştirsiniz. Son zamanlarda Facebook’taki videolar kendi kendilerine oynatılıyor ve izlemek isterseniz üzerine tıklayarak sesli hallerini izleyebiliyorsunuz. Facebook videolar için bir ön izleme modu geliştirerek videoların daha ilgi çekici bir hale getirmiş durumda. Ama bu uygulama kotalı internet kullananların yüzünü güldürmeyebilir.

Facebookta otomatik başlatılan videolar, özellikle cep telefonunu ve tablet ile internete girildiğinde cihaz hızımızı etkiliyor. Bununla birlikte 5 dakikalık kota aşımı için ödenmesi gereken ücret 3 lirayı buluyor. Durum böyle olunca bu özelliği kapatmak isteyen facebook kullanıcıları ortaya çıkıyor.

FACEBOOK’TA OTOMATİK  VİDEO OYNATMA NASIL KAPATILIR

Facebook’a PC’den bağlananlar için. Ayarlar sekmesine gidip ardından sol tarafta en alt köşede ‘Videolar‘ sekmesine tıklayın. Akabinde karşınıza ‘Video Ayarları‘ başlığı çıkacak ve ‘Videoları Otomatik Oynat‘ seçeneğini kapatarak bu sıkıntıdan kurtulmuş olursunuz.

facebookta otomatik video oynatmayı kapatma

facebookta otomatik video oynatmayı kapatma

 

Etiketler:, ,

Bu makalede 1 yorum

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>