EML uzantılı dosyalar Outlook Express programlarında kaydedilmiş dosyalardır. Bu formatlardaki dosyaları açmak için dosyanın üzerine sağ tıklayıp Birlikte Aç diyerek Outlook Express seçebilirsiniz. Bilgisayarınızda Outlook Express yok ise Microsoft’un bize sunmuş olduğu Microsoft Fix It uygulamasından yararlanabilirsiniz. Onun haricinde elle yapmak isterseniz aşağıda vereceğim adımları uygulayarak kendiniz de yapabilirsiniz.

İşleme başlamadan önce Outlook’unuzu kapatın. Başlat menüsünden Çalıştır diyerek regedit yazıyoruz. Önümüze çıkan kayıt defterinden HKEY_CLASSES_ROOT\Microsoft Internet Mail Message\shell\open\command bölümüne gelip Varsayılan değerine sağ tıklayıp değiştir diyoruz. Burada bunun değere;

Yazarak Tamam butonuna basıp çıkış yapıyoruz.

Not: İşlemi Microsoftun bize sunmuş olduğu Outlook 2007 sonrası Service Pack 1 Düzeltme paketi yapmasını istiyorsanız bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Spamtitan'da Sorunlu SPF Fail Kayıtlarına İzin Verme başlıklı makalemizde anti spam, mail güvenliği ve spamtitan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>