İstanbul Akvaryum Fiyatları ve Hakkında Bilgi

Ne zamandır kişisel blogumda İstanbul Akvaryum hakkında bilgiler içeren bir yazı yazmak istiyordum. Meğersem bugüne kısmetmiş.  Çok eğlenceli ve huzur verici bir yerdi.  İstanbul’da yaşayıpya herkesin en az 1 kere gittiği ve gitmek istediği bir mekan diyebiliriz İstanbul Akvaryuma.

İstanbul Akvaryum‘dan biraz bahsedecek olursam; İstanbul Akvaryum 17 bölümden oluşan dünyanın en büyük tematik akvaryumu. Kelime oyununa aldanmayın sakın. Dünyanın en büyük akvaryumu değil dünyanın en büyük “TEMATİK” akvaryumu. Fakat gel gelelim yinede fena bir yer değil. Eğer hiç gezmemiş iseniz tavsiye edilir.

Binlerce canlı türünü görebileceğiniz bu akvaryum Karadeniz, İstanbul Boğazı, Marmara, Çanakkale Boğazı, Ege, Süveyş Kanalı, Kızıldeniz, Antartika, Akdeniz, Cebelitarık, Doğu Atlantik, Orta Atlantik Sırtı, Batı Atlantik, Panama Kanalı, Pasifik Okyanusu, Nautilius ve Amazon Yağmur Ormanı bölümlerinden oluşuyor. 1,2 kilometreden oluşan bu gezi güzergahını tamamlamak ortalama 1 saat sürüyor. Ayrıca gezi sırasında mola verip birşeyler atıştırabileceğiniz Sütiş ve Robert’s Cafe, çocukların iyi vakit geçirebileceği 5d Sinema, Aynalı Labirent ve Quest Yağmur Ormanı Macerası isimli oyun alanları mevcut.

İSTANBUL AKVARYUM FOTOĞRAFLARI

istanbul akvaryum

istanbul akvaryum

istanbul akvaryumdan bir görüntü

istanbul akvaryumdan bir görüntü

istanbul akvaryum foto

istanbul akvaryum foto

istanbul akvaryum fotoğrafları

istanbul akvaryum fotoğrafları

istanbul akvaryum tünel fotoğraf çekimi

istanbul akvaryum tünel fotoğraf çekimi

istanbul akvaryum fotosu

istanbul akvaryum fotosu

istanbul akvaryum resim

istanbul akvaryum resim

istanbul akvaryum resimleri

istanbul akvaryum resimleri

İSTANBUL AKVARYUMDA FOTOĞRAF ÇEKMEK YASAK MI?

Merak edilen konulardan biri de istanbul akvaryum fotoğraf çekmek yasak mı? sorusu. Yukarıdaki çekilen resimlerden anlaşılacağı gibi fotoğraf çekmek yasak değil. Yalnız flash kullanmadan fotoğraf çekmek yasak 🙂 Flashlar balıklara zarar verdiği için böyle bir uygulamaya gidilmiş.

florya istanbul akvaryum

florya istanbul akvaryum

İSTANBUL AKVARYUM FİYATLARI 2015 – 2016

Bilet fiyatlarına gelince… Yetişkin 35, Öğrenci-Öğretmen 25, 3 kişilik aile 78, 4 kişilik aile 96 ve 4 kişiden fazla aileler için 4 kişiden sonrası kişi başı 23 Lira. Biraz pahalı gelebilir fakat gerçekten verdiğinize değer. Ayrıca biraz ısrar ile kalabalık gruplar için aile indiriminden yararlanabilirsiniz.

Akvaryum, Florya’da Sosyal Tesislerin hemen yanında bulunuyor. Eminönü’nden Florya’ya sahil boyu giden yolda BN1-BN2 otobüsleri ile hemen yakınına kadar gidebilmeniz mümkün. Ayrıca Akvaryum’un hemen yanında gezebileceğiniz bir alışveriş merkezi mevcut.

Yorum Yok
Yorumunuz?