Whatsapp Web Nedir, Nasıl Kullanılır?

Whatsapp, milyarlarca kullanıcıya kısa sürede ulaşabilmiş android mesajlaşama uygulaması olarak bilinmektedir. Fakat şimdiki yazımızda da bahsedeceğimiz gibi whatsapp artık sadece android veya ios tabanlı cihazlarda değil web üzerinden de kullanabilen bir uygulama haline gelmiştir. Whatsapp 2015 yılında birçok yeniliğe imza attı ve ekstra özellikler eklendi. Birçok kullanıcı whatsapp web nedir nasıl kullanılır gibi konularda bilgi sahibi değil. Bu yazımızda whatsapp web’in tüm ayrıntılarını anlatacağız.

Whatsapp Web Nedir?

Whatsappp web; web.whatsapp.com internet adresi üzerinden hizmet veren whatsapp uygulamasının web sürümüdür.Daha önce instagram, facebook vb. uygulamaların da web sürümü olduğu gibi whatsapp’ın da web sürümü geliştirildi. Whatsapp web üzerinde oturum açabilmeniz için telefona bağımlı kalmanız kötü bir yönü olsa bile whatsapp web geçtiğimiz günde geliştirilmeye devam etmesiyle umut vermeye başladı. Whatsapp web’i kullanabilmeniz için telefonunuzdan bir onay almanız gerekiyor ve telefonunuzun açık, internete bağlı durumda olması gerekiyor. Whatsapp web ancak bu şartlar altında kullanılabiliyor.

whatsapp web nedir nasil kullanilir

whatsapp web nedir nasil kullanilir

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp web kullanımı ise birçok kullanıcının bilmediği yönlerinin en başında gelmektedir. Oldukça gelişmiş bir teknoloji ile gelen web sürümünde oturum açılabilmesi için yapmanız gerekenleri sıralıyoruz;

  • Whatsapp uygulamasına giriş yapınız.
  • Whatsapp uygulamasında sohbet ekranına geçiş yapınız.
  • Telefonunuzun seçenekler(sol tuşuna bir kez basınız).
  • Açılan sekmede Whatsapp Web isimli seçeneğin üzerine dokununuz.
  • QR kodunu tarayınız uyarısı gelecektir. Bu uyarıyı aldıktan sonra giriş yapacağınız cihazın ekranında web.whatsapp.com’a gidiniz.
  • QR kodunu tarayınız ve otomatik olarak whatsapp’da o zamana kadar olan tüm görüşmeleriniz web üzerine aktarılacaktır.
  • Web üzerinden sohbetinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Whatsapp web geçtiğimiz aylarda geliştirilmiş ve kullanıma açılmıştı. Fakat web üzerinden fotoğraf değiştirme, durum değiştirme gibi işlemlere olanak tanınmıyodu. Dün gelen güncelleme ile whatsapp web üzerinden kişiler durum güncellemesi ve profil fotoğrafı değiştirme gibi ekstra özelliklere de kavuştu. Whatsapp’a gelen bu güncelleme artık telefona bağlı olmadan whatsapp web sürümüne erişilebilir mi sorunu akıllara getirdi. Whatsapp web nedir, nasıl kullanılır gibi sorularınıza cevap niteliğinde bir yazımız oldu yeni güncellemeler için bizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Yorum Yok
Yorumunuz?