Facebook reklam hesabım kapatıldı

Evet arkadaşlar projeler gerçekleştiriyoruz ve sosyal medyanın facebook’un gücünü kullanmak istiyoruz. Ama kaçırdığımız ufak bir ayrıntı facebook reklam hesabımızın kapatılmasına sebebiyet verebiliyor. Son zamanlarda fazlasıyla sorulan facebook reklam hesabım kapatıldı sorusuna netten doğru bir cevap bulamadığım için bir açıklık getirmek istedim.

Büyük ihtimal ve en çok karşılaşılan durum. Reklam ödemelerini kendinize ait bir kredi kartını değilde bir yakınınızın kredi kartını kullanmanız. Facebook profilinizdeki ad soyad bilgiler ile facebook reklamları için kullandığınız kredi kartının isim soyisimleri tutmuyor ise dolandırıcılık şüphesi ile facebook reklam hesabınız askıya alınabilir. Aşağıdaki örnekteki gibi bir mail alabilirsiniz;

“Kayıtlarımız ödemeler hesabınızın dolandırıcılık için kullanıldığı şüphesiyle kapatıldığını gösteriyor. Kullanıcılarımızı korumak için, ödemeler hesabınızı yeniden etkinleştirmeyeceğiz. Bu karar nihaidir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz,”

Ardından reklam düzenlemeniz engellenip reklam sayfasında benim aldığım gibi uyarı alırsınız 🙂

facebook reklam hesabım

facebook reklam hesabım

Bu “Facebook ile İletişime Geçin.” linkindende facebookun içler acısı reklam desteğini görmüştürsünüz. Hatalı Menü seçenekleri ve hatalı bir kimlik upload sekmesi 🙂 Kimliğin .jpg halini yüklüyorsun ama yandaki resim seçilmedi uyarısını görünce hay anasını! diyebilirsin…

Facebook reklam hesabı kapatıldı. Nasıl açabilirim?

Bunu size söylemek istemezdim ama maalesef! Eğer dolandırıcılık şüphesi ile facebook reklam hesabınız askıya alındı ise yukarıdaki mail örneğinde de dedikleri gibi bunun geri dönüşü asla yoktur. Bu karar değişemeyecektir. Sene oldu 2015 ama senelerdir değişmeyen bir sorun bu.

Facebook sekmelerinde verilen kimlik gönderme, hesap kurtarma adı altında açıklama kısımlarını doldurup pc başında kendinizi paralamayın.

Bu makalede sizlere facebook reklam kurallarından açıklamadım. Eminim buraya gelene kadar epey bir facebook reklam hesabı kapatılması ile ilgili makale okudunuz. Yani daha açık şekliyle sizlere diğer internet makalelerinde bulunan, şu linke tıklayın, şuraya mail atın, şuraya kimlik gönderin… gibi yanlış yönlendirmeler yapmadım.

Son bir uyarı daha yapayım: Facebook reklam hesabınızın banlattığınız kredi kartını asla birdaha facebookta kullanmayın. Kredi kartınız dolandırıcılık şüphesi ile kayıt altına alındığı için diğer hesaplarda da (isterse kart sahibi olsun) banlanmasına sebebiyet verecektir.

1 Yorum
  • Belma
    28 Mayıs 2020

    Hesabım başka birileri tarafından kullanılarak bana ait olmayan sayfalar açılmış ve reklam verilmiş. Ben de ilk etapta panikleyip bu sayfaları şikayet ettim. Facebook sayfaları kapatacağına benim reklam hesabımı kapattı. İşletme hesabımı kullanamıyorum. Yazınızı okuyunca hayal kırıklığım muazzam… ☹️

    Cevap yaz
Yorumunuz?