İngilizce, ülkemizin eğitim sorunlarından birisi ve belki de en büyük olanıdır. Çocukluktan bu yana İngilizce öğrenmek için birçok kurs ya da özel derse giden insanlarımız vardır. Fakat görünen o ki o insanların bazıları İngilizce öğrenme konusunda hala yerinde saymaktadırlar. İngilizce öğrenmek, öğrencilerin gözünde eğitim hayatının en zor dersi olan matematik öğrenmek kadar zor gelmektedir. Fakat bu bir önyargıdır. Tamamen yanlıştır. Öğrencilerin bu ön yargıyı yıkmaları ve bu dile daha sempatik bir bakış açısıyla yaklaşmaları gerekmektedir. Bunun olmadığı durumda İngilizce öğrenmek bir o kadar zor ve masraflı olmaktadır. ingilizce pratik cümleler de tam bu noktada insanların ihtiyacını karşılamaktadır. İngilizce öğrenmenin zor geldiği bir insana İngilizceyi sevdirmek ve ona dil öğrenmeyi aşılamak için bu cümle kalıpları çok yararlı olabilmektedir. Bu cümle kalıplarını öğrenen bir kişi tüm dünyada evrensel bir dil olarak kabul edilen İngilizceyi daha rahat konuşabilir daha rahat öğrenebilir, bunun yanı sıra öğrenmeye de bir o kadar meraklı bir öğrenci halini alabilir.

İngilizce öğrenmenin de birçok avantajı vardır. Gerek iş bulma imkânı açısından gerek üniversite bitiminden sonra yapılacak akademik kariyer açısından İngilizce bilmenin önemi uzmanlar ve eğitim konusunda çalışmalar yapan profesörler tarafından vurgulanmıştır. İngilizce bilen daha doğrusu bu dili bildiğini düşünen birçok insan da maalesef yer almaktadır. Hatta İngilizce konusunda şöyle bir durum vardır ki ülkemizde bu daha çok geçerlidir : ‘Anlıyorum, lakin konuşamıyorum’ Bu insanlar için ise İngilizce kursları hizmet vermekte ve onlara bu dili konuşmaları için teşvik etmektedir. Bu durumun ortaya çıkmasının nedeni ise tamamen yazılı bir şekilde dil eğitiminin alınmasıdır. İngilizce pratik cümleler sayesinde hem konuşarak hem de yazarak bazı kelime ve cümle kalıpları hakkında insanların bilgi sahibi olması sağlanmaktadır. Böylece dil hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir insanın az ya da çok İngilizceye duyarlılığı artmaktadır. İngilizceye duyarlılığı artan ve konuşmaya çalıştığında az da olsa konuşabildiğini gören kişinin de İngilizceye olan sempatisi gelişmekte ve öğrenmeye daha açık ve istekli hale gelmektedir.

İngilizce eğitimi konusunda iyi bir eğitim kurumu bulmak bir o kadar önemlidir. Güvenilir ve sağlam duruşlu bir eğitim kurumu hiçbir şekilde bir insanı yarı yolda bırakmamaktadır. İngilizcenin bu kadar önemli olduğu düşünülürse iyi bir İngilizcenin verileceği eğitim kurumu da bir o kadar önemlidir. Bu işi düzgün bir şekilde gerçekleştiren bir eğitim kurumu bulabilmek gerçekten zor fakat bir o kadar da önemli bir durumdur. Teknoloji geliştikçe bu iş bilgisayarlara ve tablet bilgisayarlara kalmıştır. Böylece insanlar daha kolay ve pratik bir şekilde İngilizce öğrenebilmektedirler. Konuşarak Öğren Blog da tam bu noktada devreye girmektedir. Bu sayfada konuşarak İngilizcesini daha rahat geliştiren bir kişi, pratik yaparak bu dili daha rahat konuşmaya başlayabilmekte ve bunu sürdürebilmektedir. Bu şekilde de İngilizceye olan sempatisi ve kendine olan özgüveni de bir o kadar artmaktadır. Özgüveni artan insanlar da yabancılarla ilişkilerinde bir o kadar rahat davranışlar sergileyebilmektedirler. Bu da onların iş ve arkadaşlık yaşantılarına yansımaktadır.

İngilizce Pratik; Konusarakogren.com’da

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir