Glaxy S7 İncelemem ve Önerilerim

Özellikle, Türkiye’de en fazla tüketilen cep telefonu markalarından biri olan Samsung, Galaxy S7 modeli ile de göz doldurmaktadır. Farklı detay ve tasarımlara sahip bu model, tüm kullanıcıları memnun edecek teknik özelliklere sahiptir.  Galaxy serisi içerisinde özel bir konumda yer alan S7 hakkında teknik, donanımsal ve tasarımsal soru işaretleri bulunuyor. Bu soruları yanıt aramak ve sizlere yardımcı olmak da bizlere düşüyor.

Galaxy S7 Modeli Özellikleri Ve Değeri

Tasarımsal olarak iyileştirilmelerin bulunduğu bu model, birçok kullanıcının merakla ve büyük bir heyecanla beklediği kullanım ihtiyacını karşılayacaktır. Öncelikle, kamera çıkıntısının diğer modellerle kıyaslandığında azaldığı görülmektedir. Cihazın önü ve arkasının Corning Gorilla Glass 4 cam teknolojisiyle oluşturulduğunu söyleyelim. Yan çerçevelerinde ise son derece kaliteli bir metal malzeme kullanılmıştır.

Galaxy S7 Ekran Ve Tasarım Değerleri

Gümüş, altın, beyaz ve siyah başta olmak üzere 4 farklı çeşitte renk seçeneği barındırdığını belirtmek isteriz. Glaxy S7, toza ve suya dayanıklılığı ile göz kamaştıracak bir modeldir. 1.5 metre derinliğinde bir suda yarım saat kalabilmesi de, ekstra bir artı değer katıyor. Quad HD çözünürlüğün sunulduğu telefonda 5,1 inç ekran boyutu mevcuttur. Samsung firmasına özel bir üretim olan Super AMOLED panelinin bu modelde de yer aldığını bilmelisiniz.

Galaxy S7 İşletim Sistemi Değerleri

Ülkemizde, Exynos 8890 işlemci versiyonuyla yer alan S7 modelinin, oldukça geniş bir işletim sistemi bulunmaktadır. MicroSD kart desteğinin olduğunu ve 200 GB’a kadar bir artışın gerçekleşebileceğini belirtelim. 32 ya da 64 GB depolama alanın bulunduğunu ve 4 GB RAM sistemine sahip olduğunu söyleyelim. İşletim sisteminin Android 6,0 Marshmallow ile desteklendiği bu modelde, MicroSD kart desteğinin bulunması ekstra bir sevinç kaynağı oluyor.

Galaxy S7 Kamera Ve Aksesuar Değerleri

Galaxy S7 cep telefonu modelinde, Britcell teknolojisi kullanılmış ve F/1,7 diyafram değeriyle 12 Mega piksel kamera yer almıştır. Düşük ışık performansının olması da, büyük bir avantajdır. Odaklama hızı ve çekim kalitesi, bu modeli diğer telefonlardan ve markalardan ayıran en büyük özelliktir. Dual Pixel teknolojisi ile birlikte hızlı odaklama sağlayabilirsiniz. Ek olarak, yekpare kasası sebebiyle pilin çıkmayacağını ve 3000 mAh kapasitesine sahip olduğunu belirtelim.

Yorum Yok
Yorumunuz?