Windows 10 Güncellemesi Gelmedi

Ailecek maltepe sahilde gittiğimiz iftarda bizimkiler çay içip çekirdek çitlerken can sıkıntısına önceden hazırladığım makalemi düzenleyip paylaşmak istedim.

Bildiğiniz gibi windows 10,  Microsoft  tarafından yeni tasarlanan ve reserve özelliği ilk olarak kullanılan işletim sistemleri arasında yer alıyor. Windows 8.1 single language işletim sistemi bilgisayarında yüklü olan ve orjinal olan tüm kullanıcılara Microsoft tarafından Windows 10 ücretsiz olarak rezerve ediliyor. Windows 10 güncellemesi  bilgisayarlara 12.07.2015 tarihine kadar yani bugünün tarihine kadar kesinlikle gelmiş olması gerekiyor. Temmuz başında gelmeye başlayan rezerve bildirimi aynı zamanda birçok kullanıcıya gelmemiş durumda. Windows 10 güncellemesi gelmedi, windows 10 rezerve bildirimi gelmedi gibi daha birçok şikayet sosyal medyada ve forum sitelerinde yardım konusu oluyor. Biz de Windows 10 güncellemesi ve rezerve işlemleri için sizlere yardımcı olmak adına bu konumuzda windows 10 güncelleme getirme, windows 10 rezerve yapma işlemlerini anlatacağız.

  • Windows 10 Güncellemesi Gelmedi

Windows 10 güncellemesi, Windows 8 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise, Windows 7 Enterprise, ya daWindows RT/RT 8.1 sürümleri hariç diğer sürümler için geçerlidir. Yani bu işletim sistemini kullananlar bana neden windows 10 rezerve gelmedi demesin. Windows 10 rezerve bu sistemlere gelmeyecektir.

  • Windows 8.1 Single Language (32-64 Bit)

Windows 8.1 single language işletim sistemlerine windows 10 rezerve gelmesi gerekiyor. Eğer sağ tarafta bir windows simgesi altında bildirim görüntüleyemiyorsanız windows 10 güncellemesi gelmemiştir. Yapmanız gereken ilk olarak sistemizde KB3035583 isimli güncelleştirmeyi yüklenmiş olan güncelleştirmeleriniz arasında olup olmadığını kontrol etmek. Eğer bu güncelleme sisteminizde yüklü değil ise bildirimin gelmemesi normaldir. Bu güncelleştirme Windows 10 bildiriminin size gelmesi ve rezerve işlemini yapmanız için gereken güncellemedir. Güncelleştirmeyi denetim masasından yüklü güncelleştirmeler kısmından ara butonuyla arayabilirsiniz. Güncelleştirme yüklü değil ise güncelleştirmeyi aşağıdaki linklerden bilgisayarınıza uyumlu olanını indirebilirsiniz;

(Windows 8.1 32-Bit için İndir) (Windows 8.1 64-Bit için İndir)

Güncelleştirmeyi bilgisayarınıza indirdikten sonra kurmalısınız ve ardından bilgisayara reset atmalısınız. Reset attıktan sonra sol altta bildirim windows simgesi altında görünmesi gerekiyor. Güncelleştirme bilgisayarınızda yüklü olduğu halde windows 10 güncellemesi bana gelmedi diyorsanız yapmanız gereken güncelleştirmeyi kaldırarak tekrar yüklemek olmalıdır. Güncelleştirme muhtemelen Windows 10 rezerve dahil edilmeden yüklenmiştir. Siz yeniden manuel olarak yükleyerek görünmesini sağlayabilirsiniz.

2 Yorum yapılmış
  • Fatih
    12 Temmuz 2015

    Duyduğuma göre bu windows10 güncellemesiyle bilgisayarımız kanat takıp turkish airlinese rakip oluyormuş 😀

    Cevap yaz
Yorumunuz?