Bir garip hayvan severler!

Kendini hayvan sever olarak tanımlayanlar bir ara otobüs duraklarının tam ortasına, hatta koltukların üzerine kedi / köpek maması koyma “eylemi” yapmışlardı.

Amaçları hayvanların oraya gelip yemek yemesi ve insanlarla iç içe olmasıymış.

Bir tanesi durağın tam ortasına yemi dökerken “Biraz kenara koy bari, insanlar görmeden üstüne basar. Hem günah, hem koku yapar, hem sinek gelir, hem ortalık pislenir. Hem hayvanlar da yiyemez ziyan olur” dedim.

Birden bağırıp çağırmaya başladı. Allah’tan otobüsüm geldi de üzerime atlayıp parçalamasından kurtuldum.

Aynı amaçla bir sonraki “çılgın proje”leri ise “her durağa bir kedi evi” oldu.

Daha sonra “Dostlarımızı alıp toplu taşımaya biniyoruz” eylemi yaptılar.

Sürekli kendileri kadar hayvan fanatiği olmayan insanları aşağılama ve fanatikliğini dayatma halindeler.
Kardeşim! Belki de o hayvanlarla iç içe olmayı dayattığın insanın yenemediği bir korkusu var. Bu onu senden daha az merhametli yapmaz. Hatta kimseye senin yaptığın gibi korkusunu dayatmadığı için daha merhametli olduğunu bile söyleyebilirim.

Hayvanları çok seven birisi olmama ve herhangi bir korkum olmamasına rağmen hepsinin farklı karakterleri olduğunu bildiğim için bir durakta köpek görmek beni bile tedirgin ediyor. Kim bilir fobisi olanlar nasıl tedirgin oluyordur. İnsanları tedirgin ettiğiniz için yaptığınıza bir nevi küçük çaplı terör eylemi bile denilebilir.
Belki o iç içe olmayı dayattığın insanın hayvan tüyüne alerjisi var ve senin yüzünden yüzü gözü şişecek, belki saatlerce kaşınacak. Belki astımı var ve senin yüzünden kriz geçirecek. Belki köpek salyası necis olduğu için namaz kılacağı kıyafetine bulaşmaması gibi bir hassasiyeti var.

Neden sürekli fanatikliğinizi kutsayarak diğer insanlara bu fanatikliği dayatma, sizin gibi fanatik olmayanları aşağılama halindesiniz?

Şimdi de çocuğunun sınıfında kedi beslenmesine itiraz eden bir veliyi linç ediyorlar.

Ya hu ne biliyorsunuz çocuğun astım hastası olmadığını.
Hem sınıfta kedinin ne işi var ya hu? Deli misiniz siz?

Kedi bu, sevimli hayvan. Oynar, zıplar birinin kucağına çıkar uyur. Bütün sınıfın dikkatini dağıtacak bir canlının sınıfta olmasını dayatmak nasıl bir saçmalığın ürünü?

Sırf sizin gibi fanatik olmadığı için aşağıladığınız bu insanlar yazın hayvanlar içsin diye kapısının önüne su koyuyor. O saldırmak için fırsat kolladığınız insanlar kışın her yeri kartondan yapılmış kedi köpek evleriyle dolduruyor.

Biraz dikkatli baksalar bu insanları sevecek bir yığın güzel şey görecekler ama öyle bir nefretle dolmuşlar ki gözleri kör olmuş. Hayvanlarla bu kadar iç içe olup bu kadar nefret biriktirmeyi nasıl başardılar anlayabilmiş değilim.

Azıcık fanatikliğini yaptıkları hayvanları örnek alsalar keşke.
Böyle fanatiklik hayvan severleri gördükçe hayvanları daha çok seviyorum.

1 Yorum
  • Celil Nil
    1 Mart 2018

    Haklısın kardeş , İnsanlar õmùrlerïnden birer birer yıllar geçtikçe farkına varıcaklar , bilinçlenecekler İnşaAllah 🙂

    Cevap yaz
Yorumunuz?