İstanbul’da Gidilecek Nargile Kafeler

Kış gelmeden son bir gezinti yapmak isteyen bir kafede oturup püfür püfür nargile içmek isteyenler için İstanbul’da gidilecek nargile kafeler başlıklı makalemi hazırladım. Yaz geldi ve dolayısı ile yavaş yavaş kapalı kafelerin yerini açık veya teraslı kafeler almaya başladı. Tam da bugün yazın gidebileceğiniz bu tarzda iki nargile kafe keşfettim.

Kariye Pembe Köşk Aile Çay Bahçesi

Tam olarak Fatih / Karagümrük’teki Kariye Camii yanında kalıyor. Her tarafı açık, püfür püfür bir nargile kafe. Mekan o kadar hoş ki anlatamam. Şehrin görültüsünden uzak, sevimli, buram buram tarih kokan bir yer.

nargile kafenin avlusundan görünüm

nargile kafenin avlusundan görünüm

Pierre Loti Tepesi Teras KafeDaracık ara sokaklardan ancak ulaşabiliyorsunuz kafeye. Sokağın sağı solu restore edilmiş tarihi ahşap binalar ile çevrili. Kafenin kendiside aynı bu binalar gibi tamamen ahşaptan. Küçük bir köşkü andırıyor. İsmininde Pembe Köşk olması bu yüzden.

Mart ayının ortasında gelmiş olduk bu kafeye fakat eminim yaz gelip ağaçlar yeşerdiğinde çok hoş bir hal alacaktır. Denemedim fakat internette okuduğum yorumlara bakacak olursak nargilesi iyi. Onun dışınca ben bir milkshake içip kalktım.

Teleferik ile tepeye çıktığınızda sizi bir çay bahçesi karşılar. Genelde insanlar Pierre Loti’nin en oturulası kafesinin burası olduğunu zanneder. Ne yalan söyleyeyim, bende öyle zannediyordum. Meğerse bir üst kısmında ne güzel bir nargile kafe varmış. İnternette kafenin ismi Teras Cafe diye geçiyor.

teras cafeden bir görünüm

teras cafeden bir görünüm

Bahçe gibi bir yer. Yerler Arnavut taşlarıyla kaplı. Sağı solu sarmaşık ve ağaçlar ile süslenmiş. Bir yandan kuşların cıvıltısı diğer yandan Haliç manzarası. Tabi yine şehrin gürültüsünden uzak, kuytu köşe bir yer. Aynı şekilde yazın gelmesi ile birlikte yeşillere bürünecek kafe yazın sıcağında serinleyebilmek için ideal bir tercih olacaktır.

Yaz bitmeden demli bir çay çekip nargilesini alıp keyif yapmak isteyenler acele etmeliler…

1 Yorum
  • Charlie
    15 Şubat 2016

    telafonumun modeli nokia asha 201whatsapp yfckledim teoeflnuma ama numaramı falan giriyorum‘sunucuya bağlanırken beklenmedik bi hata oluştu’ şeklinde bi hata veriyodefalarca silip tekrar yfckledim gene aynı hatayı veriyo lfctfen yardım edinkafayı yiyecem

    Cevap yaz
Yorumunuz?