Pikatel airmax 101-104 modem kablosuz kurulumu resimli anlatım

Geçenlerde aldığım Pikatel airmax 104 modemi kurarken oldukça sıkıntı çektim. Bunun sebebi  paketelin airmax 101-104 kolay kurulum güncellemelerini paylaşmaması ve sitelerde download ettirilen dosyaların linklerinin kırık olması. Benim gibi netten araştırma yapan insanlara sorunu nasıl çözdüğümle alakalı bilgi vermek istedim.

Ttneti aradım son çare gerekli kurulumu saolsunlar tane tane anlattılar, sizde öyle yapın 🙂 Uğraşama gerek yok . Yalnız kablosuz bağlantı wifi ayarlarında sistemde gözükmediğini ve yardımcı olamayacağından bahsetti. O ayarlar için aşağıda resimli anlatım yapıcam.

 

Öncelikle tarayıcımızı açıp 192.168.1.1 diyor modemimizin şifresini yazıyoruz. Ttnetten aldıysanız kullanıı adına admin şifresine ttnet yazın. Giriş yaptığımızda;

 • Soldaki menüden Kablosuz yazan linke tıklıyoruz.
 • SSIDin yanına türkçe karakter içermeyen modem ağ ismimizi yazıyoruz ve kaydete tıklıyoruz. Aaşağıdaki resimde olduğu  gibi.
pikatel airmax-104 modem

pikatel airmax-104 modem

Akabinde aynı sayfa karşınıza geldikten sonra soldan Güvenliğe basıyoruz. SSID yanında az önce yazdığımız ağ adı seçili olması lazım. Ağ Kimlik Denetiminde WPA-PSK yı seçin ve altındaki paylaşımlı şifre bölümüne en az 8 karakterli türkçe karakter olmayan bir şifre yazın. Sonra sırayla altındaki seçenekler WPA Group aralığı: 0, WPA Şifreleme: TKIP, WEP Şifreleme: Etkin Değil olması lazım. Sonra Kaydet/ Uygula butonuna tıklayınız.

kablosuz wifi ayarı

kablosuz wifi ayarı

Sonra yine aynı ekra karşımıza çıktığında sol menüden gelişmişe tıklayıp aşağıdaki resimdeki gibi ayarlıyoruz.

pikatel airmax-101 modem

pikatel airmax-101 modem

İşlem tamam. Son olarak Pikatel airmax 104- ve 101 serisinin kablosuz ayarları aynı. O yüzden ikisinide etiketliyorum konuya. Takıldığınız yer olursa konu altından sorabilirsiniz.

Etiketler: pikatel airmax 104 kurulum programı indir , pikatel airmax 104 driver download , pikatel airmax 104 kablosuz ,pikatel airmax 104 kurulum programı, pikatel airmax 104 driver, pikatel airmax 104 şifresi, pikatel airmax 104 ip, pikatel airmax 104 modem şifresi,  pikatel modem port açma,  pikatel modem güncelleme, pikatel modem kablosuz ayarları , pikatel modem arayüzüne giremiyorum, pikatel modem kurulumu resimli anlatım, pikatel modem kurulumu

5 Yorum yapılmış
 • esra
  22 Aralık 2014

  çok teşekkür ederim sayende yaptım saatlerdir buna uğraşıordum.

  Cevap yaz
 • bayram
  22 Kasım 2015

  benım kullandıgım kurum turknet modemı resetledım sıfre falan ıstemıyor nasıl kurulum yapoabılırım acaba

  Cevap yaz
 • Ati
  6 Mart 2018

  Cihazı resetledikten sonra yukarıdaki anlattıklarını zı uyguladım ancak internet lambası yanmıyor ve internette bağlanıyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevap yaz
 • MrsSwag
  9 Temmuz 2018

  Tarayıcıya dediğin gibi yazıyorum. Fakat bu siteye ulaşılamıyor diyor. Her yerden yazdım fakat olmuyor.

  Cevap yaz
Yorumunuz?