Asus Zenfone 2 Özellikleri ve Fiyatı

Asus, Türkiye’de satışa sunduğu Zenfone 2 ile orta segment kullanıcıların büyük oranda dikkatini çekmekle birlikte şu ana kadar yapmış olduğu cihazların üstünde bir tasarım ve performansa sahip Asus Zenfone 2’yi satışa sundu. 5 farklı renk seçeneği ile gelen cihazın bayan kullanıcılar tarafından da talep görmesi sağlanırken aynı zamanda tasarım açısından oldukça şık bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

  • Asus Zenfone 2 Özellikleri

Zenfone 2 Asus’un kendine has performans özellikleri ile çalışmaya devam ediyor. 2.3 Ghz hızında 4 çekirdekli İntel Atom 64 bit işlemci bulunan cihazda akıllı cihaz teknolojisinin oldukça üstünde 4 GB Ram bulunuyor. Adeta oyun canavarı bir cihaz tasarlandığını söylemek mümkün. Ekran kasa oranı olarak da tasarım harikası bir cihaz olan Asus Zenfone 2 %72 Ekran kasa oranına sahip. Yani bu oran kasanın çok çok dar bir alana sığdırılarak cihazın kalınlığının oldukça düşürüldüğünü gösteriyor. 1920x 1080 Full IPS ekrana sahip olan Zenfone 2 performans ve tasarım açısından en şık amiral gemilerinden birisi olma yolunda net bir adım attı.

asus zenfone 2 fiyatı

asus zenfone 2 fiyatı

En çok merak edilenlerden birisi ise Zenfone 2’nin kamera özellikleri oldu. Asus zenfone 2 kamerası nasıl; Asus zenfone 2 f/2 diyaframa sahip ve 5 element lensi bulunan 13 megapiksel ana kameraya sahip. Ön kamerası selfie uyumlu 5 megapiksel bir kamera Zenfone 2 çift sim özelliği ile geldi. Aynı zamanda hızlı şarj özelliği bulunan telefonun 40 dakikada %60’a kadar şarj edilebilme özelliği bulunuyor. Zenfone 2 oldukça büyük bir yenilik ile gelmekle birlikte diğer  şirketlere de örnek olacak bir düzenle geldi. Geliştirilebilir arayüz kullanan ilk akıllı cihazlardan birisi yani Asus ZenUİ özelliği ile geldi.

  • Asus Zenfone 2 Fiyatı

Asus Zenfone 2 geçtiğimiz günlerde Türkiye’de tanıtıldı ve satışa sunuldu. Orta segment kullanıcıya hitap etmesi açısından Asus çıkardığı cihazların fiyatlarını oldukça makul rakamlar olarak belirliyordu. Asus Zenfone 2 de özelliklerine göre oldukça ucuz diyebileceğimiz bir cihaz olarak kendini gösterdi. Zenfone 2 performans özellikleri açısından birçok amiral gemisi cihaz ile yarışmakla birlikte ilk 4 GB Ram’e sahip cihaz. Asus Zenfone 2  fiyatı 1300-1400 TL olarak belirlenip Türkiye’de satışa sunuldu. Cihazın performans özelliklerine bir örnek verecek olursak Windows 7 kurulup çalıştırılmış bir videosu youtube semalarında dolaşmakta 🙂

Yorum Yok
Yorumunuz?