Samsung Galaxy A8 Ne Zaman Çıkacak

Samsung’un son aylarda adından en çok söz ettirdiği amiral gemisi cihazı Samsung Galaxy A8 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Cihazın ilk olarak bir tasarım harikası olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Şimdiye kadar tasarlanmış en ince Samsung Galaxy modeli olarak A8 şık bir cihaz olma özelliğini teknoloji dünyasına gösterdi.  Samsung Galaxy A8’in kalınlığı olarak ifade edecek olursak 5.9 mm bir kalınlığa sahip yok denilecek kadar küçük bir rakam. 151 gram ağırlıktaki cihazın ekranı ise 5.5 İnç büyüklükte. Super AMOLED ekrana sahip olan cihaz Gorilla Glass 4 ekran koruma teknolojisi ile geleceğe benziyor. Samsung performans özellikleri açısından hiç taviz vermeden yoluna devam ediyor. 8 çekirdekli A8 modelinde Snapdragon 615 işlemcisini kullanmış.

2 GB Ram’i bulunan cihazın depolama alanları farklı iki model  olarak 16 ve 32 GB ile biraz düşük kalsa da diğer amiral gemilerinden çok alçakta diyemeyiz. Samsung microSD kart desteği sunan cihazda depolama alanını genişletmeyi de gözardı etmemiş. Rakiplerine göre kamera yönünden üstün bir cihaz olan Galaxy A8 16 megapiksel kameraya sahip rakipleri derken kast ettiğimiz diğer teknoloji devlerinin telefonlarında kullandığı 13 megapiksel’den bir hayli iyi ISOCELL kameraya sahip olması. Android sürümü ise 5.1.1 olan cihazın 3500 mAh bataryası ile güzel işler yapacağını söyleyebiliriz. Performans özellikler ve batarya ömrü değerlendirildiğinde oyun canavarı bir cihaz olacağı açık. Ayrıca Toucwiz arayüzü kullanan A8 parmak izi sensörüne sahip Galaxy modelleri arasında yerini aldı.

Samsung Galaxy A8 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy A8 Ne Zaman Çıkacak

Samsung Galaxy A8 fiyatı açısından net bir değerlendirmeye sahip olmasak da 500 dolar civarı bir rakamla satışa çıkacağa benziyor. Türkiye satış fiyatı vergilerle birlikte 2000-2500 TL arasında bir rakama tekabül edeceğe benziyor. Samsung Galaxy A8 ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı ise tam olarak bilinmemekle birlikte çok geç olmayacağı açık. İlk olarak Çin sitelerinde satışa çıkacağı söylenen cihazın Türkiye’ye geliş tarihi bilinmiyor. Samsung Galaxy A8 Özellikleri açısından oldukça iyi bir cihaz ve bekleyen kullanıcılara tavsiye edebileceğimiz cihazlar arasında yer alıyor.

Yorum Yok
Yorumunuz?