Whatsapp Yeni Özellikleri ve Yasaklanması

Whatsapp dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak bilinmektedir. Bildiğiniz üzre konum gönderme, sesli arama, video gönderme, görüntü gönderme ve anlık mesajlaşma olarak birçok özelliğe sahip olan whatsapp facebook tarafından da satın alındıktan sonra daha çok geliştirilen uygulamaların başında geliyor.

Whatsapp Yeni Özellikleri

Whatsapp’ın yeni özellikleri her geçen gün artıyor ve görücüye çıkıyor. Güncellenmiş beta sürümü ios cihazlarda denenen whatsapp beğenme, mesajları okunmadı olarak işaretle gibi facebook vari özellikler ile yenilenecek. İos’da güncellemenin beta sürümü göründü ve pilot olarak deneniyor. Android için henüz whatsapp’a yeni özellikler olan beğenme ve mesaj görülmedi özelliği gelmiyor. Peki whatsapp’a bu özelliklerin gelmesi ne gibi sonuçlar doğurur veya hangi özelliklerin saf dışı kalması gündeme gelir onu konuşalım.

whatsapp türkiyede yasaklanacak mi

whatsapp türkiyede yasaklanacak mi

Whatsapp Yasaklanıyor Mu?

Whatsapp’ın en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi olan ve birçok kişinin yakındığı mavi tık tarih mi oluyor? Mavi tık neden tarih olsun diyenlere ise şu şekilde cevap verelim; Mesajları görülmedi olarak işaretle özelliği geldiği için gelen mesajı açtığınız anda mavi tık karşı tarafa görünmeyecektir. Ancak siz o mesajı görüldü olarak kabul ettiğinizde mavi tık görünecek ve kişi mesajı gördüğünüzü anlayacaktır. Bu özellik oldukça iyi düşünülmüş ve whatsapp üzerinde iletişim sorunlarını azaltmaya yönelik tasarlanmış bir özellik olmuş. Whatsapp beğenme özelliğine gelecek olursak whatsapp üzerinde sohbet penceresinden size gönderilen fotoğrafları, sesleri ve diğer beğenilebilen paylaşımlar beğenilecek. Whatsapp ile ilgili son dönemlerde en çok konuşulan olaylardan birine de açıklık getirelim istedik. Whatsapp Yasaklanıyor Mu? Whatsapp Türkiye’de yasaklanacak mı? Whatsapp Yasaklandı Mı ? gibi birçok soru soruluyor. Bu soruların cevabı ise whatsapp’ın İngiltere’de yasaklanacak olması.

Whatsapp İngiltere’de hükümet tarafından yasaklanmak istiyor. Bunun gerekçesi ise çetelerin ve suç örgütlerinin whatsapp üzerinden irtibat kurmaları. Whatsapp mesajları gönderilirken özel bir şifreleme sistemi ile gönderiliyor. Şifreleme sistemi ise sadece whatsapp yetkilileri tarafından çözülebiliyor. Whatsapp’ın geliştiricileri eğer şifreleme sistemini kaldırmaz ise whatsapp İngiltere’de yasaklanacak. Türkiye’de whatsapp’ın yasaklanması ise gündemde değil. Whatsapp’ı  Türk kullanıcılar dilediği gibi yükleyip kullanabilir zira böyle bir nimet bir daha bulunmaz.

Yorum Yok
Yorumunuz?