Çiçek doğamızın vazgeçilmezleri arasındadır. Çiçek dendiğinde herkesin yüzünde bir tebessüm içinde bir sıcaklık olduğunu görür gibiyim. Rengarenk çiçekler insanın yüreğine ferahlık getirir. Adeta yürekleri temizler güzellikleriyle mis kokularıyla. Farklı ya da aynı cinsten yapılan çiçek sepetlerini çok severim ben. Biraz onlardan bahsetmek istiyorum sizlere de.

ilkbahar yaz çiçekleri

ilkbahar yaz çiçekleri

Çiçek sepetleri çiçeklerin içine özenle yerleştirildiği güzelliklerdir. Çiçekleri kadar sepetlerde özenle hazırlanır. Hasır sepetler belki de bu konuda en çok tercih edilenlerin en başında gelmektedir. Nasıl güzeldirler o sepetler. Kimisi uzunca örülmüştür, kimisi ise kare şeklinde… Bazıları vardır mini minnacıktır. Birde o sepetler güzel, renkli tüllerle süslenir. Rengârenk kurdelelerle fiyonklar yapılır. O zaman bakmaya doyamaz insan evin en güzel köşesi o sepet için hazırlanır. Bu güzel sepetlerin içine mis gibi kokan çiçeklerde gerekli. Tabi yaz ayında olmamızın avantajı da var. Yaz aylarında insanın içini iyice ısıtan renkli çiçekler bu sepetlere çok yakışır. Pembe, turuncu, mor, sarı… Dilediğiniz renk ile bu sepetleri kombin yapabilirsiniz. Değer verdiğiniz, sevdiğiniz insanlara hediye etmekte ayrı bir zevk olur bu çiçekleri. Siteler üzerinden beğendiğiniz çiçek sepetini seçin ve üzerinize dilediğiniz notu yazdırın. Mutlu olsun sizi seven insanlar. Önemsendiklerini anlasınlar. Evden çıkarken eşinizi biraz üzmüş olabilirsiniz. Ona bağırdınız beklide. İçinizde hiç rahat değil işe giderken evden böyle çıktığınız için. İş yerinizde hemen ilk boş anınızda internet üzerinden dilediğiniz siteden yaza uygun cıvıl cıvıl renklerle altında hasır sepetiyle, kenarından sallanan tozpembesi kurdele ile bir sepet seçin. Hemen alın onu. Eşinizin evde olduğu anı kaçırmadan gönderin. Gönderin ki eve döndüğünüzde sıcak bir gülümsemeyle kapıyı açsın eşiniz. Ya da çiçeği aldığı an telefona sarılıp o tatlı heyecanlı sesini duyun. Defalarca teşekkürler deyişini. Böylelikle sabahki yaptığınız tartışmayı örtebilin J Hem siz mutlu olun hem de sevdikleriniz bu ince davranışınız için sevinsin.

bahar çiçekleri

bahar çiçekleri

Niye duruyorsunuz ki hala. Hadi eller klavyede çalışsın. Sizde sevdiklerinize bir çiçek sepeti hazırlayın. Mutlu olmak onlarında hakkı.

Bu makalede 1 yorum

Yorum yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir